Odzież uliczna.

Odzież uliczna.

Na naszych ulicach coraz częściej widzimy odzież która potoczne nazywa się odzieżą uliczną. Głównie zafascynowani nią są młodzi ludzie, którzy demonstrują poprzez ubiór swoje przywiązanie do pewnych wartości lub bunt przeciwko nim.

Wiele zależy od indywidualnego podejścia danej osoby, jednak odzież ta dotyka nas na każdym kroku i z pewnością będzie jeszcze bardziej popularna.

Z czego bierze się fenomen takiej odzieży. Z pewnością z pewnej oryginalności. Możemy ubierać się tak jak chcemy, do tego wzory odzwierciedlają nasze własne odczucia w określonym zakresie. Zależnie od naszego indywidualnego podejścia odzież ta może przybrać różne wizerunki.

Żeby przybliżyć o czym mówię poniżej kilka zdjęć, grafik takiej odzieży ulicznej.

Odzież uliczna. Odzież uliczna. Odzież uliczna.
Zdjęcia pochodzą ze sklepu http://www.fanatyksklepkibica.pl/, który zajmuje się sprzedażą takiej odzieży.

W każdym razie taka odzież pokazuje nam nie tylko przywiązanie do patriotycznych postaw, ale często i chyba najczęściej jest wyrazem jakiegoś buntu. Grafiki na tych bluzach jednoznacznie wskazują właśnie na chęć buntu.

Jeśli ktoś powie, że to jest straszne i taki bunt jest głupi, to niech sobie przypomni jak on ubierał się  w młodości. Z pewnością nie w ten sam sposób jak dzisiejsza młodzież, ale wynika to głównie z tego, iż kiedyś nie było takiego dostępu do odzieży, jak jest dzisiaj i musieliśmy korzystać z tego, co było. Jednak zawsze staraliśmy się znaleźć coś, co będzie nam w jakiś tam sposób odpowiadać i wyróżniać na tle innych.

Nie ma też co ukrywać, dla wielu osób tego typu odzież może być straszna, nieodpowiednia, ale przecież nikt nie każe im tego nosić. Każdy sam decyduje, co chce nosić na sobie i jeśli jest to w pewnych granicach, dla mnie nie robi to różnicy. Oczywiście granice łatwo przekroczyć, jednak tak naprawdę, ciężko ją jasno określić.

Wynika to z faktu, iż to, co kiedyś było nie do przyjęcia, dzisiaj jest całkiem normalnie i to, co dzisiaj może wydawać się okropne jutro będzie codziennością.

W każdym razie każdy niech sam decyduje, jaka odzież jest dla niego najlepsza i jeśli komuś podoba się tego typu odzież uliczna, ma wolną drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *